WEBAC 4170

WEBAC 4170

Obszary zastosowań
WEBAC 4170 stosuje się do zamykania, uszczelniania i siłowego łączenia suchych, wilgotnych, mokrych lub zanieczyszczonych olejami lub tłuszczami rys i przerw roboczych w budowlach betonowych, z cegły i kamienia naturalnego w takich obiektach, jak: mosty, tunele, szyby, budowle naziemne i podziemne. WEBAC 4170 nadaje się również do wzmacniania struktury betonu o otwartych porach, elementów murowanych, łączenia zerwanych połączeń i powstałych pustek między betonem a jastrychem jak również klejenia stopów żelaza z podłożem mineralnym. Niska lepkość żywicy WEBAC 4170 umożliwia optymalne rozchodzenie się materiału również podczas grawitacyjnego wysycania rys.
• atest Higieniczny HK/B/1190/02/2015
• naprawa rys w betonie wg. normy 1504-5 : 2013


Właściwości specjalne
• bardzo niska lepkość
• wysoka przyczepność do podłoży (również mokrych i zanieczyszczonych olejami)
• stała objętośc i kształt


Przerabianie
Pompa 1- komponentowa


Rodzaj i właściwości materiału

WEBAC 4170 jest żywicą wodoreaktywną, przezroczystą, o bardzo niskiej lepkości. Wiąże bezemulsyjnie i bezpęcherzykowo do 15% wody w stosunku do swojej masy oraz łączy cząsteczki oleju.  Niska lepkość żywicy i zdolność reakcji z wodą umożliwiają jej dobre rozprowadzanie znakomitą przyczepność do suchych, wilgotnych, mokrych i zaolejonych nawet najdrobniejszych rys w podłożach mineralnych. Warunkiem zapewniającym dobrą przyczepność do jest tu otwarta struktura porów ścianek rysy. Czas przerabiania (1 litr materiału) w temperaturze +20°C wynosi ok. 40 minut. Wysoka reaktywność na wodę utrzymuje się do 20 minut po wymieszaniu. Po ok. 24 godzinach od iniekcji materiał jest zsieciowany. Wyższe temperatury przyspieszają, niższe (szczególnie przy małych ilościach przerabianego materiału) wydłużają jego wiązanie.
Połączenie materiału z wodą w czasie jego nanoszenia na wilgotne lub mokre rysy może prowadzić do przyspieszenia reakcji. Podczas procesu żelowania temperatura nie może być niższa niż +8°C. Optymalną reaktywność i przerabialność materiału osiąga się w temperaturze od +15°C do +23°C

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Konsolidacja gruntu