* W celu trwałego rozwiązania problemu, trzeba było uszczelnić wykonane z zaprawy spoiny muru w licu ściany oraz ich połączenie z kamieniem naturalnym, w taki sposób żeby żadna wilgoć nie była w stanie przez nie przeniknąć.Konieczne było również znalezienie takiej zaprawy, która pasowałaby do muru i spełniałaby wymagania konserwatora zabytków odnośnie odtworzenia starych spoin.
Wnikliwe poszukiwania i próby wykazały przydatność 1- komponentowej dyspersji bitumiczno – akrylowej WEBAC 5611, której wytrzymałość na zerwania wynosi ok. 0,3 N/mm2 i znacznie przekracza wytrzymałość na zerwanie istniejącej zaprawy. W procesie uszczelniania muru usunięto i oczyszczono spoiny na głębokość ok. 3-5cm. Tak przygotowane spoiny uszczelniono poprzez naniesienie WEBAC 5611 i w następnym kroku zostały one wypełnione i odtworzone wcześniej dobraną zaprawą. Miejsca styku zaprawy z kamieniami naturalnymi stały się nieprzepuszczalne dla wody i wilgoci. Zjawisko kurczenia się i rozciągania materiałów, spowodowane np. przez sezonowe wahania temperatur, zostają bez problemu skompensowane przez WEBAC 5611.
Po raz kolejny potwierdzona została przydatność wypróbowanego produktu WEBAC 5611 do ochrony obiektów zabytkowych. Specjaliści firmy WEBAC zadowoleni są z udziału w ochronie dóbr światowego dziedzictwa, jakim jest zamek warowny w Eisenach.