Obszary zastosowania Wzmacnianie budowli

OBSZARY NAPRAW I USZCZELNIEŃ

Wzmacnianie budowli

Wypełnianie, wzmacnianie i stabilizacja budowli
Osłabiona struktura elementu budowlanego może być wzmocniona metodami iniekcyjnymi. Nadają się do tego specjalne produkty WEBAC na bazie żywic krzemianowych i poliuretanowych. Przemawiają za nimi wysoka wytrzymałość mechaniczna i szybkie sieciowanie. W czasie eksploatacji budowli, w wyniku starzenia i słabszej jakości wykonania budowli jej trwałość może zostać znacząco osłabiona. Z wykorzystaniem specjalnych żywic iniekcyjnych można taki obiekt ustabilizować.  Dotychczas w stosowaniu żywic poliuretanowych w budownictwie akcentowano kwestie szczelności.  Wymogi wytrzymałościowe były w dalszym planie lub nie uwzględniały specyfiki budowli.

Produkty WEBAC do wzmacnia budowli
Nowoczesne żywice poliuretanowe   WEBAC-1610 i WEBAC-1660 stanowią znakomita alternatywę dla tradycyjnych środków opartych o żywice krzemianowe. Specjalistyczne żywice poliuretanowe  WEBAC umożliwiają uszczelnienie, wzmocnienie i uciąglenie elementów budowlanych w sposób przenoszący naprężenia. Nadają się one do wypełniania pustek i gniazd żwirowych w obiektach murowanych i strukturze kamiennej.

Poliuretanowe żywice iniekcyjne działają poprzez mechanizm kapilarnego przenikania i uszczelniania; wskazują wyższą trwałość w stosunku do innych systemów. Dlatego nadają się znakomicie nie tylko do tworzenia przepon poziomych, ale również do wzmacniania budowli. Korzyścią stosowania żywic poliuretanowych w tym zakresie jest to, iż można stosować jej w znacznie szerszym zakresie trudnych warunków wykonawczych, w tym również przy wysokim stopniu zawilgocenia.

Nowoczesne żywice poliuretanowe WEBAC 1610 oraz  WEBAC 1660)
cechuje wysoka wytrzymałość na zginanie, wytrzymałość na ściskanie; umożliwiają one uciąglenie struktury budowlanej w sposób przenoszący naprężenia.

Żywice epoksydowe
Żywice epoksydowe WEBAC cechuje wysoka przyczepność i odporność mechaniczna; łączą one trwale najmniejsze zarysowania w murach i betonie. Znakomicie sprawdzają sie tutaj produkty WEBAC 4110, WEBAC 4210P, WEBAC 4230 oraz WEBAC 4170

Krzemianowe roztwory iniekcyjne
Krzemianowe żywice iniekcyjne WEBAC stosuje się do utwardzania i stabilizacji gruntu i murów. Cechuje je niska lepkość oraz dobra penetracyjność. WEBAC poleca w tej grupie produkty WEBAC  2061 oraz WEBAC 2100

Technika dla wzmacniania budowli
W procesie iniekcyjnego wzmacniania budowli wykorzystuje się jednokomponentowe i dwukomponentowe pompy iniekcyjne WEBAC o różnej wydajności oraz cala gamę iniektorów WEBAC.
Pompy iniekcyjne:
– jednokomponentowe
– dwukomponentowe
Iniektory:
-iniektory pod odwierty
-iniektory przyklejane.
-iniektory ”jednodniowe” ( z podwójnym zaworem zwrotnym)

PRODUKTY

 • Iniekcyjne żywice PU
 • WEBAC 1610
 • WEBAC 1660
 • Roztwory krzemianowe
 • WEBAC 2061
 • Iniekcyjne żywice EP
 • WEBAC 4110
 • WEBAC 4170
 • WEBAC 4180N
 • Iniektory
 • Iniektory WEBAC

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Konsolidacja gruntu