Obszary zastosowania Renowacja murów – tynki renowacyjne

OBSZARY NAPRAW I USZCZELNIEŃ

Renowacja murów – tynki renowacyjne

Jednym ze sposobów, który służy do naprawy ścian pomieszczeń narażonych na wpływ wody, jest renowacja murów. Wykorzystuje się do tego tynki renowacyjne, tworzone na bazie wielu minerałów, odpornych na działanie wilgoci oraz soli.

Produkty powyższe cechują się wysoka porowatością oraz wysoką przepuszczalnością pary wodnej. Dostosowane są one do norm, które określa niemiecka instrukcja techniczna WTA-2-0-04/D. Proponowane przez naszą firmę artykuły spełniają wymagania określone w normie EN-998, co przełożyło się na otrzymanie oznaczenia CE.

Sposobem na odciążenie ścian z niepotrzebnych warstw soli jest zastosowanie artykułów wytworzonych w serii WEBAC DHS. Wówczas wilgoć i sól przenosi się z muru na tynk renowacyjny.

Wysoka paro przepuszczalność naszych tynków umożliwia odprawowanie wilgoci z muru i prowadzi do jego wysychania. W ten sposób można skutecznie usunąć ze ścian ślady soli oraz oznaki wilgoci.

Polskie karty techniczne powyższych produktów są aktualnie w przygotowaniu. W przypadku zainteresowania szczegółowymi danymi na ich temat, zapraszamy na stronę internetową www.webac.de, na której znaleźć można charakterystykę w języku angielskim oraz niemieckim.

PRODUKTY

  • WEBAC DHS 1
  • WEBAC DHS 2
  • WEBAC DHS-F
  • WEBAC DHS-R
  • WEBAC DHSplus

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Konsolidacja gruntu