Firma WEBAC posiada w swojej ofercie klasyczny już produkt do różnorodnego zastosowania w obszarze zabezpieczenia oraz restaurowania budowli. Niezawodny WEBAC 1403 jest produkowany i udoskonalany od ponad 30 lat.
Jest to żywica poliuretanowa, która ze względu na swoje znakomite, trudne do osiągnięcia przez konkurencję parametry, już wiele lat wcześniej wyznaczała standardy.
•Dzięki niskiej lepkości w szerokim zakresie temperatur, WEBAC 1403 zapewnia optymalną penetrację materiału iniekcyjnego w budowli, nawet w najdrobniejszych strukturach.
•Jego zoptymalizowane reagowanie z wilgocią prowadzi do wytworzenia zamkniętej i szczelnej struktury porów. Podwyższa to dodatkowo elastyczność uszczelnienia
•Dodatkowo, dzięki właściwości lekkiego spieniania w kontakcie z wilgocią, WEBAC 1403 może w wielu przypadkach zostać wykorzystany do zatrzymania i uszczelnienia lekkich przecieków. W tych przypadkach nie ma konieczności wykorzystywania żywic spienialnych.
•Dzięki długiemu czasowi przerabiania, WEBAC 1403 również w krytycznych sytuacjach jest bardzo przyjazna w użyciu.
•W przypadku konieczności szybszego sieciowania jest możliwość ustawienia czasu reakcji dobranego do warunków panujących na obiekcie. W tym celu wykorzystywany jest katalizator reakcji WEBAC B14.
•Jako jeden z pierwszych produktów, WEBAC 1403 uzyskał atest dopuszczający do kontaktu z wodą pitną.
•WEBAC 1403 miesza się w łatwym dla zastosowania stosunku składników 1:1 części. objętościowych.
Obecnie, WEBAC 1403 jest przede wszystkim wykorzystywany do wytwarzania przepony poziomej przeciwko podciąganiu kapilarnemu wilgoci, jednej z najczęstszej stosowanych technologii w obszarze zabezpieczania budowli. Wiele znanych i nieznanych, okazałych oraz niepozornych, a szczególnie “normalnych” obiektów, jest chronionych za pomocą WEBAC 1403. Jednym z najmłodszych przykładów w długim ich ciągu jest “Willa Buchhof” w miejscowości Bad Reichenhall (Niemcy). Stara wiejska zagroda przebudowana pod kierownictwem architekta Böhm, nabrała charakteru wiejskiego dworku na o cechach pałacowych. Dzisiaj jest to 2-piętrowa willa z 8 pokojami oraz ogrodach o powierzchni 5000m².
Przy kompleksowym odrestaurowywaniu obiektu, w murach fundamentowych, trzeba było wykonać przeponę poziomą przeciwko kapilarnemu podciąganiu wilgoci. W murze z pełnej cegły o grubości 40 – 70 cm zostały wykonane odwierty pod kątem w 1 lub 2 rzędach w zależności od grubości muru.
Z wykorzystaniem pompy iniekcyjnej, przez typowe iniektory, w mur został wtłoczony materiał WEBAC 1403.
Obecnie “Willa Buchhof”, świeżo odrestaurowana i uszczelniona, stanowi klejnot swoich nowych właścicieli. Żywica WEBAC 1403 jest i pozostanie klasycznym i wypróbowanym środkiem w obszarze ochrony budowli.