“Baltic Arena” Gdańsk

obiekty referencyjne

Przed pierwszym gwizdkiem EURO 2012!

„Baltic Arena” znana również jako „PGE Baltic Arena w Gdańsku” jest nowo wybudowanym stadionem piłkarskim. Jest to jedna z ośmiu aren sportowych wzniesionych specjalnie na bardzo udane organizacyjnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbywające się w Polsce oraz na Ukrainie – Euro 2012. Stadion znajduje się na polskim wybrzeżu bałtyckim w Gdańsku.

Podłoże, na którym została postawiona Arena stanowiło poważne wyzwanie dla firm wykonawczych. Przykładowo zbiorniki z wodą przeciwpożarową do instalacji gaśniczych zostały usadowione bezpośrednio na płycie fundamentowej o grubości 40 cm. Ze względu na złą jakość podłoża, wielkość i ciężar elementów zbiorników oraz znacznych wahań temperatur w czasie budowania, w elementach betonowych zarówno zbiorników jak i płyty fundamentowej, powstały rysy. Ze względu na krótki termin do początku mistrzostw, który zaplanowano na czerwiec 2012r., nie było czasu na błędy w wyborze technologii naprawy. Musiały zostać wykorzystane materiały, które również przy niższych temperaturach oraz wilgotnych i mokrych rysach dobrze doszczelnią przesiąknięte wilgocią elementy żelbetu uzyskując wysokie przyleganie materiału do podłoża.

Wybór padł na trwale uszczelniającą elastyczną żywicę poliuretanową Webac 1403, której właściwości uszczelniające oraz niska lepkość dla znakomitej penetracji rys zostały już wielokrotnie sprawdzone przez firmy wykonawcze. Webac 1403 uzyskuje znakomite przyleganie do podłoża, a dzięki wysokiej elastyczności oraz zamkniętej, drobnej strukturze porów jest w stanie kompensować naprężenia w strukturze budowli. Dzięki stosowaniu katalizatora, czas reakcji oraz całkowite zsieciowanie materiału można było ustawić do przerabiania również w niskich temperaturach. Iniekcja rys w tych warunkach wykonana była przez iniektory10/110 mm ciśnieniem pomiędzy 10 a 30 bar. Przyspieszona reakcja materiału umożliwiła szybsze przeprowadzenie prac i dotrzymania wyznaczonych terminów.

Mecze rozgrywanie na stadionie PGE Arena były niesamowitym wydarzeniem, a obiekt pozostanie na wiele lat nowoczesną areną na której odbywać się będą wielkie wydarzenia sportowe oraz kulturalne.

Zastosowane produkty

  • WEBAC 1403

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Konsolidacja gruntu