“Europa” Park w Rust

obiekty referencyjne

Uszczelnienie “Hotel Colloseo” w parku “Europa” w Rust,  grubowarstwowym uszczelnieniem bitumicznym WEBAC

Park “Europa” w miejscowości  Rust jest jednym w najszczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Niemczech. Z liczbą ponad 3,5 miliona odwiedzających ustępuje pod tym względem tylko katedrze Kölner Dom w Kolonii.

Park został otwarty w 1975r., zajmował wtedy powierzchnię 16 hektarów- w międzyczasie rozrósł się do 65 hektarów. W chwili obecnej jest za duży, żeby zwiedzić go w ciągu jednego dnia. W 1995r. w parku Europa został otwarty pierwszy hotel, następny w 1999r. Mimo, że oba obiekty są ciągle rozbudowywane, praktycznie bez przerwy mają zajęte przynajmniej 97% miejsc. To spowodowało potrzebę wybudowania kolejnego hotelu. Planowany kompleks powinien mieć 1400 miejsc i być 2 razy większy niż oba już istniejące razem wzięte. Nazwa „Hotel Colosseo” nawiązuje nie tylko do rozmiarów, ale też do klimatu w jakim został wykończony budynek. Front budynku odnosi się do rzymskiego Koloseum, w dziedzińcu  powstało dużych rozmiarów atrium, które ozdobione w fontanny i kolumny przyczyniło się do śródziemnomorskiej atmosfery budowli. Pokoje zostały wykończone w tym samym klimacie- są tematyczne i wyróżniają się nazwami takimi jak: „Carneval di Venezia“ lub „Romeo i Julia”.

Prace budowlane, zaczęły się w styczniu 2003r., kamień węgielny położono 25 lutego 2003r, a już od lutego 2004r. pierwsze pokoje były gotowe do wynajęcia.  Czas budowy wynoszący około jednego roku postawił wyzwanie wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu wykonawcom. Konieczni byli kompetentni partnerzy, którzy zapewnili terminowe ukończenie prac. Ponieważ na budowie nie było żadnego magazynu, materiały musiały być dostarczane dokładnie zgodnie z harmonogramem prac. Dla firmy ADS Hill było to wystarczającym powodem,  żeby zdecydować się na współpracę z firmą WEBAC. Wspólnie z naszym kompetentnym u wykwalifikowanym przedstawicielem– p. Blumbergiem do uszczelnienia powyżej 3.000 m² powierzchni  została wybrany system produktów firmy WEBAC. System ten składa się ze środka  gruntującego WEBAC 5620, oraz  grubowarstwowego uszczelnienia bitumicznego zbrojonego geowłókniną- WEBAC 5621P . Zastosowano tam również WEBAC 5622 P/F- grubowarstwowe uszczelnienie bitumiczne wypełnione pianką polistyrenową. System powłokowy został tak wybrany, że powłoka gruntująca i grubowarstwowe uszczelnienie bitumiczne mogły zostać naniesione natryskowo- co jest bardzo ekonomicznym i szybkim sposobem przerabiania. Dzięki dobrej współpracy, cały kompleks hotelowy został uszczelniony w ciągu kilku tygodni. Goście parku  dzięki hotelowi „Colosseo” mogą podziwiać także kawałek starożytnego Rzymu

Zastosowane produkty

  • WEBAC 5620
  • WEBAC 5621P

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Konsolidacja gruntu