Uszczelnienie obiektów

Zawilgocenie murów to problem dość powszechny w kontekście wiekowych budynków, szczególnie na niższych kondygnacjach lub gdy mamy do czynienia z bezpośrednią bliskością rzeki, jeziora lub kanału. Osuszanie i uszczelnianie obiektów mogą z kolei przyjmować różne formy — w gestii naszych specjalistów leży dostosowanie metody, narzędzi oraz materiałów, które najlepiej sprawdzą się w przypadku danej lokalizacji.

Uszczelnianie obiektów — zapomnij o zawilgoconych murach!

Dlaczego wilgoć w murach jest tak niebezpieczna? Widocznie mokre ściany to nie tylko kwestia estetyki — tworzą one doskonałe środowisko dla rozwoju grzybów, bakterii oraz innych zarodników, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla człowieka. Przyczynia się to również do znacznego obniżenia właściwości termoizolacyjnych budynku, a w dalszej perspektywie także do osłabienia i uszkodzenia jego struktury. Nasza firma oferuje kilka metod uszczelniania obiektów , których następstwem jest szybsze osuszanie ścian z wilgoci, w zależności od skali oraz rodzaju szkód. Każdą realizację poprzedza kompleksowa analiza muru, jak również bezpośredniego otoczenia, w tym sąsiednich pomieszczeń. W większości przypadków uszczelnianie obiektu wymaga wykonania przepon poziomych, które polega na wywierceniu otworów w które następnie następuje iniekcyjne wprowadzenie środka uszczelniającego – materiał wypełniający. Skala oraz zagęszczenie odwiertów zależy od stopnia zawilgocenia ściany. Nasza firma oferuje i stosuje wysokiej jakości produkty uszczelniające, dostępne w kilku różnych wariantach. Różnego typu, spienialne i niespienialne, żywice poliuretanowe, żywice epoksydowe, żele akrylowe i kremy iniekcyjne — możliwości jest wiele, a wybór zależy w dużej mierze od okoliczności. Materiały iniekcyjne wprowadzane są za pomocą specjalistycznych pomp z wykorzystaniem iniektorów o różnych średnicach i długościach, zaprojektowanych specjalnie do tego celu.

Usuwanie wilgoci z muru — sprawdź naszą ofertę!

Więcej informacji na temat konkretnych produktów z naszej oferty, jak również charakteru świadczonych przez nas usług, znajdziesz w ramach dedykowanych sekcji naszej strony internetowej. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie konkretnej realizacji uszczelniania obiektu zachęcamy natomiast do kontaktu z naszymi konsultantami.