WEBAC SILcompact Dwuskładnikowa żywica krzemianowa (1:1); (lepkość 210/180 mPs)
Do stabilizacji i uszczelniania górotworów; nie pęcherzykuje z wodą; mechanicznie stabilna;
Szybkie czasy reakcji 35/80/100 sek.)
WEBAC SILcompact M Dwuskładnikowa żywica krzemianowa (1:1); (lepkość 290/390 mPs)
Do stabilizacji i uszczelniania górotworów; nie pęcherzykuje z wodą; mechanicznie stabilna;
Szybkie ( wydłużone) czasy reakcji 120/180/240 sek.)
WEBAC SILcompact M thix Dwuskładnikowa żywica krzemianowa (1:1); (lepkość 400/390 mPs)
Do stabilizacji i uszczelniania górotworów – sklepienia ; nie pęcherzykuje pod wodą; mechanicznie stabilna; Szybkie ( wydłużone) czasy reakcji (95 sek./7 min.)
WEBAC SILfill Dwuskładnikowa spienialna żywica krzemianowa (1:1); (lepkość 150/180 mPs)
Do zatrzymywania wody napierającej, stabilizacji i uszczelniania górotworów ;spianianie z woda i bez wody (30x); mechanicznie stabilna; Szybkie czasy reakcji (10/43sek.)
WEBAC SILform Dwuskładnikowa spienialna żywica krzemianowa (1:1); (lepkość 250/250 mPs)
Do zatrzymywania wody napierającej, stabilizacji i uszczelniania górotworów ;spianianie z woda i bez wody (4x); mechanicznie stabilna; Szybkie czasy reakcji (13/24sek.)
Katalizatory: WEBAC SIL ACC1 i WEBAC SIL ADD thix
Żywice krzemianowe
Żywice krzemianowe łączą w sobie twardość komponentów mineralnych z ciągliwością komponentów organicznych. Wynikiem tego połączenia jest kompaktowy, nośny i wytrzymały materiał który da się obrabiać mechanicznie. Kompaktowe żywice krzemianowe nie ulegają spienianiu przy kontakcie z wodą. Trudny zapłon i wysoka temperatura zapłonu powoduje, że mogą one być stosowane w budowie np. tuneli i w górnictwie. Specjalny skład żywic krzemianowych WEBAC powoduje, że bardzo szybko uzyskują one duże wytrzymałości i nadają się np. do wklejania i zabezpieczania kotew najróżniejszych typów.
Spienialne Żywice krzemianowe
Spienialne żywice krzemianowe łączą w sobie kruchość komponentów mineralnych z elastycznością komponentów organicznych. Wynikiem tego połączenia jest silnie spienialny materiał o dobrych właściwościach mechanicznych. Duża, niezależna od kontaktu z wodą ekspansja spienialnych żywic krzemianowych powoduje, że są one ekonomicznym rozwiązaniem do wypełniania pustek. Trudny zapłon tych materiałów powoduje, że mogą być one używane przy budowie np. tuneli i w górnictwie. Specjalna formuła spienialnych żywic krzemianowych WEBAC pozwoliła na uzyskanie bardzo niskiej ich lepkości. Dzieki temu przenikają one w najdrobniejsze rysy i spękania, oraz penetrują niezwięzłe podłoża , warstwy żwiru i szutru. Dzięki konsolidacji tych podłoży uzyskuje się znaczne zwiększenie ich wytrzymałości. Zsieciowany materiał można poddawać obróbce mechaniczne (np. ciąć lub skrawać), dzięki czemu można go stosować na drodze technologicznej maszyn drążących tunele (TBM) bez ryzyka „zaklejenia” głowic drążących i tnących.